Spread the love

IDEA

To miejsce powstało z tęsknoty za pięknem. Nazywa się Daily Elegance, ponieważ elegancja to nie tylko pewne zasady ubioru, lecz także, a może przede wszystkim, styl życia. To szukanie piękna i harmonii na co dzień — w dużych i małych sprawach.

Przeczytasz tu przede wszystkim o zasadach klasycznej kobiecej elegancji oraz savoir-vivre’u, ale znajdziesz też praktyczne rady, jak te zasady stosować. Bo nie o same zasady chodzi, lecz o to, do czego się przydają.

Rzadko zaglądam do centrów handlowych, za to często do pracowni lokalnych rzemieślników i sklepów vintage, ponieważ cenię sobie unikatowość ubrań i dodatków. Stawiam na szlachetne materiały, dbałość wykonania i dobrą jakość – garderoba oparta na tych trzech zasadach to nie sezonowa kolekcja, lecz inwestycja na lata. Taką buduję i chcę pokazać, że nie oznacza to rezygnacji z małych i dużych modowych szaleństw. Klasyka nie ogranicza, ona daje nowe spojrzenie na ubiór.

Nie znajdziesz tu ubrań kupowanych tylko na sesje zdjęciowe ani stylizacji stworzonych wyłącznie na potrzeby artykułów. Wszystko, co pokazuję, noszę także, gdy jestem poza zasięgiem obiektywu. Dzięki temu mogę opisać moje codzienne doświadczenia z klasyczną elegancją i zaproponować sprawdzone rozwiązania oraz marki, które rzeczywiście zasługują na uznanie.

 

KOMENTARZE

Zachęcam do zadawania pytań w komentarzach pod postami. Mile widziana także merytoryczna dyskusja i konstruktywna krytyka. Nie ma jednak zgody na wypowiedzi pozbawione szacunku wobec autorów i dyskutantów. Chociaż to wirtualny świat, obowiązują takie same zasady savoir-vivre’u, jak poza Internetem. Bądźmy dla siebie życzliwi. Tak po prostu.

Jeśli potrzebujesz rady lub z innych powodów uważasz, że potrzebujesz ze mną bezpośredniego kontaktu, napisz do mnie maila.

 

ZDJĘCIA i ILUSTRACJE

Wszystkie zdjęcia i ilustracje są moją własnością, chyba że zostały umieszczone na prawach cytatu lub pochodzą z bazy zdjęć udostępnionych na zasadach licencji Creative Commons 0.
Jeśli chcesz skorzystać z moich zdjęć, ilustracji lub tekstów, napisz do mnie.

Jeśli jesteś fotografem i chcesz nawiązać współpracę – napisz.